İzmir Urla Hurdacı

Her türlü malzeme ve eşyanın kullanılmaktan dolayı bir yıpranma payı vardır. Kullanıla kullanılırken yıprandığı için ömrünü tamamlayan bazı eşyaların eskimiş hallerine hurda denir.

Hurda diye nitelendirdiğimiz malzemeler tamamıyla çöp anlamına gelmemektedir. Zaten hurda anlam itibariyle geri dönüşüme müsait yapısı olan demektir. Özellikle bazı hurdaların ciddi boyutta maddi değeri vardır. Hatta öyle ki hurdacılık tabiri bir geçim kaynağı anlamında kullanılır. Hurda alım satımı sayesinde insanlar kullanmadıkları eşyalarından kurtuldukları bir yana bu işten ciddi paralar kazanarak ekonomilerine de katkıda bulunmuş olurlar.

İzmir Urla semtinde bir telefonunuz kadar yakınınızda olan ve hurda alım satım işi yapan firmalar vardır. İnternet üzerinden de hizmet veren bu firmalar maddi değeri olan hurdalarınızı kendi araçlarıyla gelip tartarak kilo hesabı almaktadırlar. Urla hurdanın ticaretine konu olan malzemeleri şöyle sayabiliriz:

 • Demir
 • Bakır
 • Sarı hurda
 • Alüminyum
 • Kablo
 • Plywood
 • İnşaat malzemeleri
 • İskele, kalıp
 • İkinci el iş makineleri
 • İkinci el konteyner
 • Hurda alım satım işi günümüzde bir hizmet sektörü haline gelmiştir ve birçok insanın geçim kaynağıdır.

  Hurdacılık Nedir?

  Hurdacılık, kullanılmayacak kadar eskimiş veya yıpranmış eski eşyaları geri dönüşüme kazandırmak amacıyla satıcıdan alarak geri dönüşüm fabrikalarına ulaştırma işlemidir. Günümüzde hurdacılık bir iş sektörüdür. Hurdacılıkta sistem şudur; elinde satılmak üzere hurdası bulunan kişiler internet üzerinden veya telefon aracılığıyla o iş yapan insanlara ulaşırlar. Bu hizmeti veren insanlar ise kendi araçlarıyla ayağınıza kadar gelir ve satılmak istenen ürünleri tartarlar. Kilo hesabından belirlenen fiyatla sizden alırlar. Bu sayede siz zahmetsizce elinizdeki atıklardan kurtulmuş olursunuz hem de ücret karşılığında.

  İzmir Urla ve çevresinde hurda alım satım hizmeti veren firmalardan bir tanesi de CERAN hurdadır. Bizleri internet sayfamızdan takip edebilirsiniz. Hizmet almak için sadece bize ulaşmanız yeterlidir. İzmir Urla hurda fiyatları ise şöyledir;

  Hurdalar cinslerine göre piyasada belirlenen fiyat üzerinden işlem görürler. İşleme konu olan Hurda malzemelerin tartılarak kilosu öğrenilir. Cinsinin özelliğine göre verilen fiyat ile ağırlığının çarpımının sonucu fiyatı belirlemektedir. CERAN hurda ederindeki fiyatları sizlere sunmaktadır.

  Günümüzde hurda alım satımı ve ticareti oldukça revaçta olan bir sektördür. Hurda sektöründe hizmet veren firmalar deneyimli kadroları ve kendi araçlarıyla kapıya kadar gelip satmak istediğiniz hurdalarınızı güncel değerleri üzerinden fiyatlandırmak suretiyle sizden alırlar.

  Satmak istediğiniz hurda fiyatları ve diğer bilgileri almak için hizmet sektöründe görev yapan sitelerden veya telefon numaraları aracılığıyla kendilerine ulaşıp her türlü bilgiyi almak mümkündür. Deneyimli kadroları ve sistemli çalışmaları sayesinde bu konuya ait her türlü sorunuza cevap verebilecek nitelikte özellikleri olan ekip her türlü soru ve ihtiyaca çözüm getirebilecek kapasitededir.

  Hurdaların Geri Dönüşümü

  İzmir Urla ve çevresinde hizmet veren hurda alım satım ticareti ile uğraşan firmalar satıcıdan aldıkları hurdaları geri dönüşüm hammaddesi yapılmak üzere fabrikalara ulaştırırlar. Bu sayede ulaştırdıkları hurdaların yeniden üretim için hammadde oluşumuna katkı sağlamış olurlar.