İzmir Selçuk Hurdacı

Selçuk hurdacılık işlerinin gelişmesi ile demir çelik hurdası ithalatının düşmesi hedeflenmektedir. Selçuk Hurda fiyatları hurdanın türüne ve kalitesine göre fiyatlandırılmaktadır.

Demir Hurda Nedir?

Hurdalar ikincil hammaddelerdir. Demir çelik hurdalar, metalik ya da metal içeren yeniden işlenebilir değerde olan ticari malzemelerdir. Alaşımlı ya da alaşımsız hurdalar fiyatta değişikliğe neden olur.

Çelik Hurda Nedir?

Demir elementine %0,2- %2 oranında krom, magnezyum, volfram karıştırılmış hurdalardır. Çelik hurda demir hurdaya göre daha düşük fiyatlıdır.

Demir Hurda Fiyatlandırma Sistemi

Demir Hurda Fiyatları, hurdanın temizliğine kalitesine ağırlığına hacmine göre belirlenir. Hurda alıcısı ve satıcısı arasındaki anlaşmaya göre demir hurda alaşımı eklenebilir. Selçuk Hurda Fiyatları aşağıdaki kriterlere göre belirlenir. Ceran Hurdacılık, İzmir'de demir çelik hurdaya en uygun fiyat veren firmalardan biridir.

Temizlik

Kir, pas ve oksit dahil hiçbir yabancı madde içermeyen hurdalar temiz hurdadır az işlem gerektirir ve yüksek fiyatlıdır. Hurda içerisinde bulunan çamur, toz, toprak, cüruf kirliliği meydana getirir. Bu gibi maddeler demir hurdanın içinde eriyerek karışır ve üretim verimliliğini düşürür.

Dökme Demir Hurda

Demir parçası, boru levha, makina parçaları, inşaat kolonu, inşaat hurdaları, otomobil motor bloğu, şarj kepçesi parçaları, askeri hurda döküntüleri, en temiz hurda sınıfındadır.

İkincil Demir Hurda

Soba plakası, yanmış demir, yatak başlık ve pabuçları, kamyon şaftı valfi, tekerlek parçası, kırık çelik parçalar, çelik dingil, tahrip olmuş konteynır tipi çatılar, çinko hurda ve somundan oluşur.

Üçüncül Demir Hurda

Makas parçası, kırık sac, matkap uçları, çivi, kazma kürek kepçe (ağaçtan arınmış olmalı). Paslı çelik, döküntü talaşı, demir talaşı. Krom hurda ve nikel paslanmaz çelik sınıfına girer ve değerlidir.

Kaliteli 1. Sınıf Talaş Hurdaları

Her türlü ağır demir ve çelik, demir yolu aksı, büyük dövme parçası gibi malzemerden oluşur. Daha yüksek fiyat için kaliteli hurdalar toz toprak ve her tür yabancı maddelerden arındırılmış olmalıdır.

Sac Hurdası

Kalaylı malzemeler, hurda kablo, galvanizli malzemeler, manganez veya çelik yaydan oluşan hurdalardır.

Selçuk Sarı Hurda Fiyatları

Sarı hurda genellikle pirinç hurdası olarak bilinir. İçerisinde pirinç, kalay, bronz, kurşun gibi elementler karıştırılmış ise fiyatları değişir. Tüm metal hurdalar da içindeki karışım miktarına göre fiyatlandırılır. Metal hurda, krom, nikel, bakır, alüminyum, profilden oluşmaktadır.

Demir Dışı Metal Hurdalar

Alüminyum

Bakır

Çinko

Kurşun

Amerika ve Çin dünyanın en fazla kaliteli hurda üreticileridir, kendi sanayilerindeki hammadde ihtiyacını karşılayarak diğer ülkelere hurda satmaktadırlar. İzmir Ceran hurdacılık sektöründe gelişerek iç piyasaya kaliteli hurda kazandırmaktadır.

İzmir Selçuk Hurda Alanlar

Selçuk hurda alım satım işleriyle ilgilenen profesyonel ekipmanlarıyla gelerek hurdayı yerinde hassas tartılar ile ölçüm ve fiyatlandırma yapan Ceran Hurdacılık ile iletişime geçebilirsiniz.