İzmir Seferihisar Hurdacı

Seferihisar hurdacılık sektörü ile bölgenin geri dönüşümüne büyük destek sağlıyor. Hurda atıkları çevreye ve doğaya büyük zarar vermektedir. Üstelik her yıl hammadde değerinde kullanılabilecek bir ürün yanlış kullanım sonucu bekletilmekte, paslanmakta, fiyatı düşmekte ya da ziyan olmaktadır. Türkiye yılda 20 milyon tondan fazla hurda ithal eden bir ülkedir. Son yıllarda iç piyasadaki hurdaların tekrar üretime kazandırılması ile birlikte hurda ithalatında düşüş beklenmektedir.

Hurda Ne İşe Yarar?

Ülkemizde çamaşır – bulaşık makinesi türünde beyaz eşya üreticileri, otomobil, inşaat malzemeleri üreten tüm firmalar hammadde olarak demir hurda ihtiyacındadır. Demir cevheri ve toplanan hurdalar yüksek ısıda eritilerek demir çelik sanayinin en büyük girdisini oluşturur. Ancak ülkemizde fabrikalar iç piyasadan yeteri kadar hurda toplayamadığı için hurda ithalatı yapmaktadır. Oysaki her bilinçli vatandaş hurdalarını hurda alım satım işi yapan firmalara satarak hem kendi ekonomisine hem Türkiye ekonomisine hem de çevre temizliğine katkı sağlamalıdır.

Seferihisar Demir Hurda Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Demir hurda fiyatları sanayi tipi sensörlü cihazlarla ölçülerek belirlenir. Burada şu noktalar kritiktir:

 • Hurdanın ağırlığı
 • Temizliği
 • Kalitesi
 • Yoğunluğu
 • Temiz Hurda – Yüksek Fiyat
 • Kirli Hurda – Düşük Fiyat
 • Seferihisar Hurda Çeşitleri

  Çelik genel olarak demirin düşük oranda karbon elementiyle karıştırılmış şeklidir. Ülkemizde ve dünyada demir çelik sanayisinin en önemli hammaddesi demir çelik hurdasıdır. Çatlamış, patlamış, kırılmış, bozulmuş her çeşit makine, kırpıntı, üretim artığı, talaş şeklindedir.

  Hurda, demir cevherinden üstündür. Hurdalar demir çelik tesislerinde eritilir. Yeniden sac, profil, inşaat demiri ya da beyaz eşya haline getirilir.

  Seferihisar Satın Alınan Hurdalar

  1. İmalat Sanayi Hurdası
  2. Eski Hurda

  Sanayi imalat hurdaları, boru, cıvata, kazan gibi ürünlerdir. Eski hurdalar ise eski alet ve gereçler, sobalar, soğutucu gibi ürünlerdir.

  Seferihisar Hurda Alım Satım Yapanlar

  Çok büyük hacme sahip olan demir hurdası az yoğunlukta ve kirliyse değeri düşer. Az işlem gerektiren demir çelik hurdası temiz ve kaliteli sınıfa girerek yüksek fiyattan satılmaktadır. Hurda fiyatında bir başka belirleyici özellik toz toprak ve yabancı maddeden arındırılmış olmasıdır. Ceran Hurdacılık hassas tartım yaparak demir hurda alım satışını en yüksek fiyattan veren hurdacılardan biridir.

  Seferihisar Sarı Hurda Fiyatları

  Seferihisar Sarı hurda (pirinç) fiyatları, hurdanın içindeki karışım ve alaşım oranına göre belirlenir. Bunun dışında pas ve oksitlenmeden arındırılmış olması fiyatı belirleyen bir başka etkendir. Hurdalar hassas tartı ile ölçülerek ağırlığı tespit edilir. Sanayi sitelerindeki optik cihazlar içindeki metal alaşım miktarını hesaplar. Tüm bu hesaplamalar sonucu fiyat belirlenir.

  İzmir Demir Hurda, sarı hurda (pirinç), krom, çelik, bakır, alüminyum hurda alım satım için en uygun fiyat veren firmalardan biri olan Ceran Hurdacılık yetkilileri ile iletişime geçerek güncel fiyatları öğrenebilirsiniz.