İzmir Sarı Hurda Alım Satımı

Kullanım ömrünü tamamlamış olmasına rağmen geri dönüşüme uygun bir yapıya sahip olan atık ve artık malzemelere hurda denir. Hurda, genel anlamda kullanılamaz olmasına rağmen geri dönüşüme hammadde olarak kullanılması göz önüne alındığı zaman ekonomiye olan katkısı da önem kazanmaktadır.

Hurdacılık Nedir?

Hurda diye nitelendirilebilecek, maddi değeri olan her türlü malzeme ve maddeleri satıcıdan alıp geri dönüşüm fabrikaları ile buluşturan aracı firmanın adıdır hurdacılık. Hurdacılık günümüzde ekonomik değeri olan bir hizmet sektörüdür. İzmir ve civarında hurdacılık işi ile uğraşan çok fazla sayıda firma vardır. Bu firmalar kendilerine ulaşan kişilerden kendi ekip ve ekipmanları ile gelerek satmak istediğiniz hurdaları sizden piyasa şartlarında uygun olan fiyatlar karşılığında satın alırlar. Bu sayede sizler ayağınıza kadar gelen hizmetin keyfini çıkarabilirsiniz. Bu firmalara ulaşmak ise çok kolaydır. İnternet üzerinden ulaşabileceğiniz gibi telefon yoluyla da ulaşmanız mümkündür.

İzmir Sarı Hurda

Halk arasında yaygın olarak sarı adıyla anılan ama asıl adı pirinç olan bir maddedir. Sarı olarak adlandırılma sebebi ise altın gibi sarı ve parlak olmasıdır. Kıymetli bir bileşene sahip olduğu için piyasada iyi bir yeri vardır. Atık olmasına rağmen maddi değer taşıyan kıymetli bileşenlerden oluşan sarı renkli hurdalardır. Sarı hurda, bakır ve çinko karışımından oluşur. Sarı hurdaya örnek olarak su vanaları, bazı sarı musluklar gösterilebilir. Sarı hurda birçok alanda geri dönüşüm olarak kullanılabilir.

Çeşitli dekoratif eşya ve biblo yapımında ayrıca süs eşyası yapımında, dekoratif amaçlı olarak kullanılabileceği gibi sanayinin pek çok dalında da kullanılmaktadır. Mimaride özellikle kullanılmaktadır. Düğme ve altın sektöründe geri dönüşüm olarak kullanılır. Eski tarihi eserleri restore edilirken tavan süslemesinde özellikle çok kullanıldığı görülmektedir. Ayrıca gemicilik gerek çok kullanım alanı vardır. Bileşenlerinde ki özelliklerden dolayı oldukça avantajlı bir yere sahiptir.

Sarı Hurda Avantaj ve Özellikleri

Sarı hurdanın özelliklerini şöyle sayabiliriz:

Korozyon oluşumundan etkilenmediği için dayanıklıdır.

İletkenlik oranı yüksektir.

Görüntüsü ile büyük bir avantaja sahiptir.

Sarı Hurda Fiyatları

Sarı hurda fiyatlandırması ise şöyle olmaktadır:

Piyasada değerlerine göre belirlenen fiyat üzerinden kilo hesabı işlem yapılmaktadır. Piyasada belirlenen hurda fiyatları bu konuda baz alınır.

Sektörde bu işi yapan birçok güvenilir firma vardır. Bu firmalara internet yoluyla ulaşılabileceği gibi telefon yolu ile ulaşmak da mümkündür. Bu firmalara ulaşarak elinizdeki atık ve artık maddelerden para karşılığında kurtulmanız, ekonominizi zahmetsizce katkı sağlamanız anlamında iyi bir fikir olacaktır. Firma ile iletişim kurulduğu anda süreç başlar.

Deneyimli firma elemanları kendi araçlarıyla gelirler ve elden çıkarmak istediğiniz sarı hurda malzemelerini tartmak suretiyle kilo hesabı ücretlendirerek sizden alırlar. Bu sayede zahmetsizce hem sarı hurdalarınızdan kurtulmuş olur hem de ekonominizi ciddi bir katkı sağlamış olursunuz. CERAN Hurda sarı hurdalarınızı yerinde ve değerinde satın almaktadır.