İzmir Ödemiş Hurdacı

Sanayii devriminden bu yana hammadde kaynakları günden güne azalmaktadır. Maalesef üzerinde yaşadığımız bu değerli gezegenin kaynakları sınırsız olmadığı gibi, metallerin kullanım alanları her geçen gün artmaktadır. Arz talep dengesizliğinden dolayı özellikle sanayii sektöründeki birçok farklı alanda yoğun bir şekilde kullanılan metaller günümüzde her zamankinden daha değerli hale gelmiştir. İşte tam da bu noktada, geri dönüşüm kavramı hiç kuşkusuz en az hammadde kaynaklarına sahip olmak kadar kıymetli bir hal almıştır. Hurda denilince akla ilk gelen şey; yeniden kullanılabilme özelliğini kaybetmiş, ömrünü doldurmuş malzemelerdir. Özellikle gelişmiş ülkeler için “hurda” kavramı en az yeni ürünler kadar değerli olmakla beraber %95 oranında enerji tasarrufu sağlaması bakımından ciddiye alınması gereken bir kavramdır.

Hurdacılık nedir?

Hurdacılık, sizin için değerini yitirmiş ancak özellikle endüstriyel anlamda çok kıymetli olan, kullanmadığınız eşyaların (metal, kağıt, plastik, cam vb.) belirli bir ücret karşılığında sizlerden alınarak, geri dönüşüme kazandırılması ve bu sayede tekrar kullanılabilir olmasını mümkün kılan bir uygulamadır.

Hurdacılık Nasıl Yapılır?

Kullanmadığınız fakat atmaya da kıyamadığınız eski eşyalarınızı; özellikle metal eşyalarınızı sizlerden değeri mukabilince satın alarak; hem doğal kaynaklarımızın bilinçsizce tüketilmesini engelliyor, hem de ev ekonominize katkıda bulunuyoruz. Tek yapmanız gereken bizleri arayarak elinizdeki hurda sınıfına giren eşyalarınız ile ilgili bilgi vermek ve karşılığında ne kadar ücret alacağınızı öğrenmek.

Ödemiş Hurda Fiyatları

Firma olarak aşağıda belirtilen değerli metallerin hurdalarını değerinde almaktayız. Bu değerli metallerin özelliklerine kısaca bakacak olursak:

Çelik Hurda: Çelik, demir ve karbonun belirli bir oranda meydana getirilen alışımı ile ortaya çıkar. Çelik içerisinde karbon dışında başka elementler de bulunur. Sert ve sağlam yapısıyla, sanayii alanında oldukça değerlidir. Ödemiş çelik hurda fiyatları hakkında bilgi almak ve hurdanızı teslim etmek için bizi arayın.

Bakır Hurda: Dünya'nın hemen hemen tüm bölgelerinde bulunabilen ve bu sayede geniş ölçüde üretilen, elektriği çok iyi iletebildiği için endüstriyel açıdan önemli bir yere sahip, pirinç, bronz gibi alaşımlar yapabildiği için de geniş bir kullanım alanına sahip olan bakır çok değerlidir. Ödemiş bakır hurda fiyatları için bizi arayarak bilgi alabilirsiniz. Bu sayede adresinize gelerek hurdanızı alabiliriz.

Kablo Hurda: Kablo üretimi birçok farklı malzeme gerektiği için oldukça zahmetli ve pahalı bir işlemdir. Hal böyle olunca eski kabloların çöpe atılması ve geri dönüştürülmemesi düşünülemez. Hem hacimsel olarak çok yer kaplaması hem de sanayii için çok değerli olmasından dolayı, kablo hurdalarının geri dönüşüme kazandırılması, kazan-kazan mantığıyla hem sizler hem de bizler için mantıklı bir işlemdir. Ödemiş kablo hurda fiyatları için biri arayarak bilgi alabilirsiniz.

İzmir Ceran Hurda olarak hurdacılık sektöründe kaliteli hizmet vermekteyiz. Yukarıda ifade edilen hurda çeşitleri dışında Sarı Hurda, Krom Hurda, Demir Hurda, Alüminyum Hurda alanlarında da alım yapmaktayız. Bizlere 0532 611 9951- 0554 486 3769 numaralı hatlardan ulaşabilirsiniz.