İzmir Menemen Hurdacı

Yeniden kullanılabilme özelliğini kaybetmiş, fonksiyonel açıdan değersiz hale gelmiş, miadını doldurmuş ve kullanımı mümkün olmayan herhangi bir eşya veya malzemeye genel olarak hurda denilebilir. Hammadde kaynaklarının günden güne tükenmeye yüz tuttuğu, sanayii devriminden bu yana özellikle emperyalist ülkeler tarafından metal vb. değerli maddelerin çok hızlı bir biçimde tüketildiği modern çağımızda, geri dönüşüm kavramı hiç kuşkusuz en az hammadde kaynaklarına sahip olmak kadar kıymetli bir hal almıştır. Bu kapsamda özellikle gelişmiş ülkeler için “hurda” kavramı en az yeni ürünler kadar değerli olmaya başlamış, özellikle çöplerin tasnifi konusunda oldukça katı kurallar uygulamaya başlamışlardır.

Hurdacılık Nedir?

Hurdacılık, yukarıda ifade edildiği üzere kullanılamaz duruma gelmiş malzemelerin (metal, kağıt, plastik, cam vb.) belirli bir ücret karşılığında toplanarak, geri dönüşüme kazandırılıp, tekrar kullanılabilir bir madde haline getirilmesi sürecindeki bütün işlemleri kapsamaktadır. Halk arasında, hurdacılar tarafından çöplerden toplandığı zannedilen hurdalar aslında büyük oranda piyasadan ücreti ödenerek alınmakta ve geri dönüşüme kazandırılmaktadır.

Hurdacılık Nasıl Yapılır?

Bir el arabası bulup sokak sokak gezerek, “hurdacııı!” diye bağırarak yapıldığı zannedilse de artık modern çağda, gelişen teknoloji ve iletişim araçları ile her meslekte olduğu gibi hurdacılık alanında da profesyonel gelişmeler olmuştur. Günümüzde çeşitli iletişim kanallarından bizimle iletişime geçmek suretiyle, hurdalarınızı geri dönüşüme kazandırarak; hem gezegenimizin doğal kaynaklarının bilinçsizce tüketilmesini engellemek, hem de kullanmadığınız eşyalarınız ile ev ekonominize katkıda bulunabilmek çok kolay. Tek yapmanız gereken bizlere ulaşmanız. Bize ulaşmanız durumunda adresinize gelerek kullanmadığınız metal eşyalarınızı değerinde alıyoruz.

Menemen Hurda Fiyatları

Firmamız, her türlü metal hurdayı sizleri memnun edecek şekilde optimum fiyattan alarak geri dönüşüme kazandıran güvenilir bir firmadır. Alım yaptığımız başlıca hurda çeşitlerine kısaca bakacak olursak:

Sarı Hurda: Pek çok özelliği olan sarı hurda, korozyon oluşumundan etkilenmediğinden dolayı sıhhi tesisattan elektronik ürünlere, hırdavattan denizcilik alanındaki pek çok ürüne kadar birçok farklı üründe karşımıza çıkar. Hammaddesi pirinçtir. Menemen sarı hurda fiyatları için bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz.

Alüminyum Hurda: Sanayi alanında demirden sonra en sık kullanılan metal alüminyum olarak karşımıza çıkmaktadır. Menemen alüminyum hurda fiyatları için bizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Demir Hurda: Dünya üzerinde en fazla miktarda bulunan; inşaat, köprü, bisiklet zincirleri, çatal-bıçak gibi kesici alet, rulman, cerrahi aletler, mücevherat ve tüfek üretimi gibi akla gelebilecek her alanda kullanılan demir, en önemli metaldir. Menemen demir hurda fiyatları için bizi aramanız yeterlidir. Hurda demirlerinizi değerinde alıyoruz.

Krom Hurda: Parlak rengi, paslanmaya karşı güçlü yapısıyla, şık bir metal olan kromun geri dönüşümü de mümkündür. Menemen krom hurda fiyatları için bizi arayarak bilgi alabilir, adresinizde teslim edebilirsiniz.

Tüm bunların dışında; Bakır Hurda, Çelik Hurda ve Kablo Hurda çeşitlerinde de alım yapmaktayız. İzmir Ceran Hurda olarak hurdacılık sektöründe kaliteli hizmet vermekteyiz. Bizlere 0532 611 9951- 0554 486 3769 numaralı hatlardan ulaşabilirsiniz.