İzmir Karabağlar Hurdacı

İşlevini yitirmiş, kullanılamaz ve eskiyen metal, plastik, cam, kağıt gibi çoğu eşyanın ve malzemenin belirli bir ücret karşılığında toplanıp, ayrıştırılıp geri dönüşüm protokolü çerçevesinde işleme tabi tutularak tekrardan kullanılabilir bir hale getirilme sürecinde uygulanan işlemlerin tamamına hurdacılık denir. Toplumda çoğunlukla hurdacıların topladıkları hurdaları sokak aralarındaki çöplerden buldukları zannedilirken aslında bu hurdaların oldukça büyük bir bölümü piyasadan bir ücret karşılığında satın alınmaktadır. Tabiki de küçük çaplı iş yapan hurdacılar çöp vb gibi yerlerden hurda toplayarak bu hurdaları, profesyonel hurdacılara ait depo tarzı alanlara satmaktadırlar. Hurda depolarında bulunan hurdalar belirli bir kapasite ve miktara ulaştığı vakit geri dönüşüm politikası gereğince işlenebilmesi için geri dönüşüm tesislerine gönderilir. Bu tesislerde ilk işlem olarak hurdalar temizlenir ve ayrıştırma işlemi yapılır.

Burada hurdalar toplumun kullanımına yeniden sunulabilmesi için birtakım çeşitli işlemlere maruz kalırlar. Ayrıca hurdacılık mesleği dışarıdan görüldüğü gibi basit bir meslek olmamakla birlikte sektörel bazda oldukça geniş bir alana yayılan bir meslek olmaya başlamıştır. Küçük alanlarda ve tesislerde hurdacılık yapılabileceği gibi, çok büyük mekanlarda ve alanlarda da hurdacılık yapılabilir. Hurda otomobil ya da araç gibi taşıtların hurdacılığını yapabilmek için çok büyük alanlar ve mekanlar tercih edilir. Bu meslek ağır ve zor çalışma koşullarına başarı ile ayak uyduranlar için bir meslek olmaktan çıkıp yaşam biçimi haline gelmiştir. Büyük çaplı hurda alım-satımı yapan firmalar toplanan malzemeleri satın alabilmek için hem sürekli olarak sıcak para akışını sağlayabilmek hem de güncel olan hurda fiyatlarını takip etmek zorundadırlar. CERAN Hurdacılık olarak bu iki özelliği de bünyemizde barındırdığımızı söyleyebilir ve güncel fiyatla öğrenmeniz için bizimle iletişime geçmenizi tavsiye edebiliriz.

Karabağlar Hurdacılık

Hurdacılık bazı insanlar tarafından hor görülen bir meslek olmuş olsa da günümüzde ülke ekonomisine katkı sağlayan en büyük gelir kaynaklarından biri olmayı başarmış bir meslektir. Son dönemlerde gelişen ve gelişmeye devam eden bu sektör beraberinde istihdam da sağlamış ve hurdacılığı meslek olarak benimseyen insanların kendilerini geliştirebilecekleri bir olanak halini almıştır. İzmir’in Karabağlar ilçesinde kurulan hurda tesisimiz de işinin ehli, profesyonel çalışanlarımızla siler için kaliteli hizmet sunmakta ve metal ürünler üzerine hurda alım satımı yapmaktayız. Karabağlar hurda fiyatları her hurda da farklılık göstermekle birlikte güncel fiyatlarımızdan haberdar olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Karabağlar Hurdacı

Tesisimizde bakır, çinko, demir, alüminyum, krom gibi değerli madenlerin hurdalarının alım satımı yapılmakta olup ayrıca hurdacılar tarafından çok değerli kabul edilen sarı hurda alım satımı da yapılmaktadır. Ayrıca hurdacılar için en sık alım satımı yapılan ürünlerden birisi de çinkodur. Bunun nedeni ise korozyona dayanıklı bir metal olmasıdır. Hem otomotiv hem de elektik endüstrisinde, pillerde, parlak kadranlarda ve floresan lambalarında kullanılmaktadır. CERAN hurdacılık olarak hurdaların geri dönüşümünde gerekli tüm analizleri gerçekleştirerek hurdaların kalitesine ve sınıfına göre en uygun fiyat ile sizlere hizmet vermekteyiz.