İzmir Hurda Fiyatları

Günümüzde hurda alım satımı yapan birçok firma bulunmaktadır. Hurda işi ile uğraşan kişiler ya bireysel olarak küçük çaplı bu işi yapmaktadır ya da daha büyük işler peşinde koşan firmalardır. Kendi çabası ile hurda toplayan ve satan kişiler gezerek, atılmış olan ve değeri olan metal, demir, çinko malzemeleri toplayarak geçimlerini sağlamaktadır. Bu kişiler için küçük bir araç ya da bir el arabası bile yeterli olmaktadır. Ama hurdacılık işini meslek haline getiren firmalar daha profesyonel çalışırlar. Onların kendilerine ait büyük bir alanı olur. Birkaç tane araçları ve çalışan personelleri bulunur.

Küçük çaplı hurda işi ile uğraşanlar elindeki hurda malzemelerini büyük firmalara satarlar. Firma da onları özelliklerine göre ayırır. Parçalar ve geri dönüşüm yapılacak hale getirir. İzmir’de bu şekilde çalışan hurda firmaları oldukça fazladır. İzmir hurda fiyatları, hurdanın cinsine, değerine, miktarına göre değişmektedir. Bazı hurdaların maddi değeri oldukça fazlayken bazıları daha az değerlidir. Buna göre fiyat belirlenir ve hurdalar tartılarak kişilerden teslim alınır.

Maddi Değeri Olan Hurdalar Nelerdir?

Kişilerin çöp ve atık olarak gördükleri çoğu eşya ve metaller aslında oldukça değerlidir. Çalışmayan beyaz eşyalar, elektronik eşyalar, kombiler, ısıtıcılar maddi değeri yüksek olan hurdalar sınıfında yer almaktadır. Aynı zamanda demir, bakır, çelik, alüminyum ve sarı hurda yüksek değerde alınmaktadır. Fiyat hesaplamaları yapılırken genellikle kilo hesabı olarak değerlendirilme yapılmaktadır. Büyük parçalara sahip olan eşyalar ise adet hesabı ile değerlendirilir.

İzmir hurda fiyatları belirlenirken değerli sayılan ürünlere öncelik verilmektedir. Genellikle firmaların belirlemiş oldukları fiyat listeleri de bulunmaktadır. Bu listede demir, bakır ve çelik ürünler daha yüksek miktarları gösterirken; kağıt, ambalaj gibi hurdalar daha düşük miktarlarda alınmaktadır. Geri dönüşüm sağlanan bütün her şey yeni bir hammadde elde edilmesi için kullanılmaktadır. Böylece çöpe atılacak olan ürünler değerlendirilmekte ve ülke ekonomisine de katkı sağlanmaktadır.

Hurdalarımızı Değerinde Satmak İçin Ne Yapmalıyız?

Evimizde ya da iş yerimizde bulunan ve artık hiçbir işe yaramayan hurdalar çöp gözü ile bakılmaktadır. Aslında bunları satarak para kazanabiliriz. Hurda işi ile uğraşan firmalar sizin kapınıza kadar gelip onları almaktadırlar. Böyle bir durumda hurdacı arayışı içerisine gireriz. CERAN Hurda bütün hurdalarınızı gerçek değerinde satın almaktadır. Bizleri aradığınızda, bulunduğunuz yere geliriz ve onlara hak ettiği değeri biçeriz. Böylelikle kişiler de işe yaramayan eşyalarından para kazanmış olurlar.

Firmamız aynı zamanda bina yıkımı ve söküm işleri de yapmaktadır. Mesela evinizin yıkılıp yeniden yapılmasını planlıyor olabilirsiniz. Bu durumda çöpe gidecek olan tüm geri dönüşüm malzemelerini satın almaktayız. Pencere, kapı, korkuluk, elektrik kablosu, su boruları, çatı malzemeleri gibi maddi değere sahip olanları sizden satın almaktayız. Onları kendimize ait olan alanlara getirmekte ve geri dönüşüm için hazırlamaktayız. İzmir hurda fiyatları araştırması yaparken; hangi ürünlerin daha değerli olduğu hakkında bilgi sahibi olmalısınız.