İzmir Gaziemir Hurdacı

Hurda en basit tanımıyla kullanılmış, eskimiş ve bir daha kullanılamayacak olan malzemelerin posasına verilen bir addır. Hurdacılık ise eski eşya ve malzemelerin bir dizi geri dönüşüm işlemi geçirerek tekrardan kullanılabilir hale getirilmesi olayıdır. Bu iş ile meşgul olan kişiler önceki zamanlarda hurdaları çoğunluklu çöplerden toplayıp bunları iş yerlerine satarlar. Ancak günümüzde hurdacılık sektörü gelişmeye başlayan bir sektör olmuştur. Artık sadece çöplerden değil, inşaat alanlarından, iş yerlerinden ya da evlerden eskimiş kullanılmayan hurdalık eşyalar toplanabiliyor. Hurdacılık sektörü tek bir kişiye gelir kaynağı olmak yerine artık günümüzde ülke ekonomisine de katkı sağlamaya başlamıştır. Bir çok insanın bildiğinin aksine hurda, doğayı korumak ve ülke ekonomisini canlı tutmak için geliştirelen bir hizmettir.

Hurda ve hurdacılık sokaklarda ya da mahalle aralarında yapılan bir iş olmaktan çıkıp günümüzde daha büyük firmalar aracılığı ile yapılmakta ve ülke ekonomisine çok fazla katkı sağlayan bir konuma gelmiştir. Gün geçtikçe dahada büyük bir sektör haline gelen hurdacılık sayesinde geri dönüşüme kazandırılan malzemeler, tabii kaynakların korunması ve gelecek nesillere aktarılması için de oldukça önemli bir hizmet haline gelmiştir ve aranılan hizmetlerden biri olmuştur. Çok eski dönemlerde etrafınızda kağıt, pet şişe, metal parçaları toplayan insanlar varken bu işlem günümüzde bireysellikten çıkarak profesyonel bir hal almaya başlamıştır. Hurda alım satımı yapan firmaların el birliği ile bu mesleği kendine has kuralları olan bir sektör haline dönüşmüştür. Hurda alımı ve hurdaların geri dönüşümü için CERAN Hurda ile iletişime geçebilirsiniz.

Gaziemir Hurdacılık

Gün geçtikçe daha da genişleyen ve genişlemeye devam eden hurdacılık sektöründe metal olan malzemeler daha fazla rağbet görmektedir. İzmir’in Gaziemir ilçesinde kurulan tesisimiz de otomotiv ürün aksamları ve inşaat sektörü için gerekli olan hurdaların alım satımı yapılmaktadır. Hurdaların çeşitlerine göre demir, çinko, bakır, alüminyum gibi türleri mevcuttur ve Gaziemir hurda fiyatları hepsinde değişiklik gösterir. Sizde bu sektörde bulunup iş yapmak ya da elinizde bulunan kullanılacak kadar eskiyen malzemeleri satmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hurda Çeşitleri

Gaziemir hurdacılık da demir, çinko, bakır, alüminyum, krom gibi kıymetli madenlerin hurdacılığı yapılır. Özellikle sarı pirincin hurdası, sarı hurda olarak anılmakta ve hurdacılık sektöründe de oldukça kıymet verilmektedir. Sarı pirinç, adını altınımsı parlak renginden alırken bu renk kızıl rengine ne kadar dönük olursa madenin değeri o düzeyde artmış olacaktır. Bu kızıllık alaşımın içerisindeki bakır oranının yüksekliğine işarettir. Ayrıca offset matbaa hurdaları, alüminyum içecek kutularının artıkları, araç jantlarının hurdaları, alüminyum mutfak eşyalarının hurdaları ve alüminyum makine hurdaları alüminyumdan elde edilen başlıca hurda çeşitleridir. Firma olarak hizmet kalitemizden ödün vermeden bütün maden çeşitlerinin alım satımını yapıyor, hurdaları stokluyor ve alım satımı yapılan madenleri işleyerek geri dönüşüme katkı sağlayan imalatçı müşterilerimize sunuyoruz.